TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
DENEYSEL TIP ARAŞTIRMA BİRİMİ
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası Admin Giriş Sayfası Mail Kutusu Giriş Sayfası   
 


 
Genel Bilgiler
 
Tarihçe
 
Deneysel Tıp Araştırma Birimi (DETAB) Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tıp Fakültesi bünyesinde hizmet veren bir Araştırma Laboratuarı’dır. Deneysel Tıp Araştırma Birimi Taşlıçiftlik yerleşkesindeki Doğal Boyalar Araştırma ve Uygulama Merkezindeki binasından, Yeni Tıp Fakültesi Binasına 10.02.2012 tarihinde taşınmıştır. Birimin yeni binası 980 metrekare kapalı alan üzerine kurulu "Laboratuar Hayvanları Üretim ve Barınma", "Ameliyathaneler" ve "Yönetim" olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Deneysel Tıp Araştırma Birimi (DETAB) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünden Deney Hayvanları Üretici/Kullanıcı/Tedarikçi Kuruluşlara Mahsus Çalışma İzni’ni 30.04.2012 tarihinde almıştır.
 
Misyon
 
Deneysel Tıp Araştırma Birimi laboratuar hayvanları kullanılarak gerçekleştirilecek deneysel araştırmaların, sağlıklı bir şekilde ve etik kurallar çerçevesinde yürütülmesi için, uluslararası standartlara uygun gerekli imkânların oluşturulması, bu imkânların Gaziosmanpaşa Üniversitesi ile diğer ulusal ve uluslararası araştırmacıların hizmetine sunulması, Deneysel araştırmalar ile ilgili modern yöntemlerin ve bu yöntemlerin uygulanması ile ilgili toplantı, kurs ve kongrelerin düzenlenmesidir.
Vizyon
 
Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Deneysel Tıp Araştırma Birimi’nin vizyonu; Gaziosmanpaşa Üniversitesi başta olmak üzere ülke ve insanlığın yararına araştırma yapmak isteyen araştırmacılara, Deneysel Prosedürlerini gerçekleştirebilecek uluslar arası standartlara uygun alt yapı olanağı sağlamak ve Birimin bulunduğu bölge ve tüm ülkeye hizmet verebilecek modern bir Araştırma Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmektir.
 
Deneysel Çalışma Yapacak Olan Araştırmacılarımızın Dikkatine
 
Deneysel Tıp Araştırma Biriminde Deneysel Çalışma yapacak olan Araştırmacılarımızın Deneysel Çalışmaya başlamadan önce aşağıda belirtilen evrakları Deneysel Tıp Araştırma Birimi Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
 
 
1.Proje ve Onaylı Etik Kurul karar örneği
2.Deney Hayvanları kullanım sertifikası örneği
3.Çalışma takvimi
4.Kullanılacak laboratuar hayvanlarının ve alınacak hizmet bedellerinin yatırıldığına dair belge
5.Merkez Müdürlüğü tarafından onaylanan Proje Başlama Onay Formu

 

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, 2013© Tüm Hakları Saklıdır.